به گزارش پارس نیوز، 

رئیس جمهور ترکیه در واکنشی تند به سیاستمداران فرانسه چون «سارکوزی»، گفت: «ما به کتاب مقدس شما حمله نمی‌کنیم، چرا که مثل شما نادان نیستیم و شخصیت داریم.»

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه روز سه شنبه به بیانیه منتشر شده از سوی سیاستمداران و به اصطلاح روشنفکران فرانسه که خواهان حذف آیاتی از قران کریم شده بودند، واکنش نشان داد.

به نوشته روزنامه «حریت» رجب طیب اردوغان در نشست حزب «عدالت و توسعه» در واکنش به این سخنان گفت: «با شما غربی‌ها هستم، به کتاب مقدس ما حمله نکنید. باید بدانید که ما به کتب مقدس شما حمله نمی‌کنیم اما شما را شکست می‌دهیم».

سخنان رجب طیب اردوغان بعد از آن صورت گرفت که سیصد روشنفکر و سیاستمدار فرانسوی از جمله «نیکلای سارکوزی» رئیس جمهور اسبق و «مانوئل والس» نخست وزیر سابق فرانسه بیاینه‌ای را در زمینه حذف برخی آیات قران کریم امضا کردند. این بیانیه در بیست و یکم آوریل در روزنامه «پاریزین» نیز منتشر شده بود.

در این بیانیه روشنفکران و سیاستمداران فرانسوی مدعی خشونت  و نفرت برخی آیات قران کریم علیه یهودیان و مسیحیان شده بودند.

بر اساس این گزارش، اردوغان در این واکنش به شدت از کشورهای غربی به خاطر اسلام هراسی انتقاد کرد.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه نطق انتقادی خود اظهار داشت :«چرا شما فکر می‌کنید که می‌توانید به کتاب مقدس ما حمله کنید، تعجب می‌کنم که آن‌ها حتی  تاکنون انجیل یا تورات مقدس را خوانده باشند. اگر آن‌ها این کتب مقدس را خوانده بودند، شاید انجیل را نیز ممنوع می‌کردند.»

اردوغان افزود: «ما به کتاب مقدس شما با همان زبان حمله نمی‌کنیم، مهم نیست شما چقدر این کارها را انجام می‌دهید، چرا که مثل شما نادان نیستیم. ما وجهه و شخصیت داریم ... مهم نیست که مردم چه می‌گویند، ما همچنان واقعیت‌ها را با صدای رسا بیان می‌کنیم.»

 

منبع خبر : فارس