فرانسه . ایران . مسلمانان : فام

روابط میان فرانسه و مسلمانانِ جهان ؛ و فرانسه با ایران و ایرانیان

فرانسه . ایران . مسلمانان : فام

روابط میان فرانسه و مسلمانانِ جهان ؛ و فرانسه با ایران و ایرانیان

این سایت بیشتر به روابط اقتصادی و سیاسی ایران و فرانسه درسالهای 1394 ، 1395 ، 1396 و 1397هجری خورشیدی اختصاص یافته است . مسلما" مسؤولان گرامی ، مدیران آگاه ، و دانش پژوهان ارجمند توقع ندارند که ما تمام استعداد اطلاعاتی ، و تحلیل و تفسیر های خود را طی این نمایه گونه کروولوژیک بیاوریم ؛ گرچه اخباری مشروح تر و به تفصیل با مکمل هائی تحلیلی و تفسیری در سوابق دویست ساله ، و امور و مسائل موجود ، نزد ما محفوظ می باشند ؛ و در صورت ضرورت ، و نه به صورتی سوداگرانه و فروش اطلاعات خام ، به متقاضیان شایسته ی امر ارائه خواهند گردید .
Alireza Ayatollahiعلیرضا آیت اللهی با قریب به هشت سال تحصیلات عمرانی - اقتصادی - اجتماعی - فرهنگی در دوره های کارشناسی - کارشناسی ارشد - و دکتری در فرانسه ؛ پژوهشگر و استاد سابق دانشگاهها ، استاد سابق پژوهشهای بازرگانی ، و دبیرسابق پژوهشی در سازمان مدیریت ، با قریب به پنجاه سال مطالعه در باره فرانسه - ایران ؛ و روابط بین این دو کشور ؛ هم اکنون هفتاد و سه ساله ، و بازنشسته است .
پیوندها

۲ مطلب در خرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

پنجشنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۵، ۰۱:۵۷ ب.ظ

خانواده ای فرانسوی در یک مسجد با دختر محجبه شان

.

دل به دست آر تا کسی باشی

همه ی ما ایرانیان این دختر چادر به سر فرانسوی را دوست داریم ؛ چرا که خود و والدین فرانسویش فرهنگ ما را دوست داشته اند ؛ پس ما را دوست داشته اند و پاسخ دوست داشتن ، دوستی است . به ما احترام نهاده اند . ما نیز به آنان احترام می نهیم . نخستین گام در روابط بین الملل ؛ در دیپلماسی مثبت و سازنده در امور عمرانی ، اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی و به خصوص اخلاقی و مذهبی . بازی برد - برد که بزرگترین افتخار ما پارسیان ، کوروش کبیر هخامنشی با پوشیدن لباس سایر ملل بنیان نهاد . توفیق و توسعه و پیشرفت در محدوده خود یا غیر ممکن است یا فقط به صورتی محدود میسر است . قبول کنیم که در جهان حدود هشت میلیارد نفر انسان زندگی می کنند و ما 80 میلیون نفر فقط یکصدم جهانیم . پس انسانیت جهان را بپذیریم . همه مان برخورد هائی ، قبل از هرچیز ، انسانی داشته باشیم ؛ اخلاقی .


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۳ خرداد ۹۵ ، ۱۳:۵۷
علیرضا آیت اللهی
شنبه, ۱ خرداد ۱۳۹۵، ۰۵:۲۰ ب.ظ

بقیة الله خیر...

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۱ خرداد ۹۵ ، ۱۷:۲۰
علیرضا آیت اللهی