فرانسه . ایران . مسلمانان : فام

روابط میان فرانسه و مسلمانانِ جهان ؛ و فرانسه با ایران و ایرانیان

فرانسه . ایران . مسلمانان : فام

روابط میان فرانسه و مسلمانانِ جهان ؛ و فرانسه با ایران و ایرانیان

این سایت بیشتر به روابط اقتصادی و سیاسی ایران و فرانسه درسالهای 1394 ، 1395 ، 1396 و 1397هجری خورشیدی اختصاص یافته است . مسلما" مسؤولان گرامی ، مدیران آگاه ، و دانش پژوهان ارجمند توقع ندارند که ما تمام استعداد اطلاعاتی ، و تحلیل و تفسیر های خود را طی این نمایه گونه کروولوژیک بیاوریم ؛ گرچه اخباری مشروح تر و به تفصیل با مکمل هائی تحلیلی و تفسیری در سوابق دویست ساله ، و امور و مسائل موجود ، نزد ما محفوظ می باشند ؛ و در صورت ضرورت ، و نه به صورتی سوداگرانه و فروش اطلاعات خام ، به متقاضیان شایسته ی امر ارائه خواهند گردید .
Alireza Ayatollahiعلیرضا آیت اللهی با قریب به هشت سال تحصیلات عمرانی - اقتصادی - اجتماعی - فرهنگی در دوره های کارشناسی - کارشناسی ارشد - و دکتری در فرانسه ؛ پژوهشگر و استاد سابق دانشگاهها ، استاد سابق پژوهشهای بازرگانی ، و دبیرسابق پژوهشی در سازمان مدیریت ، با قریب به پنجاه سال مطالعه در باره فرانسه - ایران ؛ و روابط بین این دو کشور ؛ هم اکنون هفتاد و سه ساله ، و بازنشسته است .
پیوندها

۱ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۵ ثبت شده است

يكشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۱۰:۵۴ ب.ظ

عامل حملات مرگبار پاریس، تقاضای فرانسه را نپذیرفت

عامل حملات مرگبار پاریس، تقاضای فرانسه را نپذیرفت 

بین الملل > اروپا - صلاح عبدالسلام تنها مظنون زنده حملات تروریستی سیزدهم نوامبر پاریس، بعد از تفهیم اتهام به زندان فوق امنیتی بروژ در حومه بروکسل انتقال داده شد.

او به مشارکت در فعالیت های گروههای تروریستی و اقدام به قتل های تروریستی متهم شده است.

فرانسوا مولنس دادستان پاریس روز شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به اینکه او شروع به حرف زدن کرده، گفت: «صلاح عبدالسلام امروز نزد بازجویان بلژیکی اعتراف کرده است. او گفته است که می خواسته خودش را در استادیوم فوتبال فرانسه در پاریس منفجر کند اما نظرش را عوض کرده و عقب کشیده است. نخستین اظهارات او را باید با احتیاط ارزیابی کرد و باید منتظر پاسخ هایی باشیم که صلاح عبدالسلام باید به مجموعه ای از پرسش ها بدهد.»

سون ماری وکیل صلاح عبدالسلام با اشاره به اینکه موکلش تنها درباره نقش خودش در این حملات توضیح خواهد داد به خبرنگاران گفت: «ما استرداد به فرانسه را رد کرده ایم. زیرا من فکر می کنیم که پرونده ای در بلژیک وجودا دارد که باید نخست اینجا به آن پرداخته شود. او باید بتواند توضیحاتش را ارائه کند و استراداد به فرانسه باید در جریان پیشرفت تحقیقاتی که در بلژیک صورت می گیرد به حالت تعلیق درآید.»

صلاح عبدالسلام که گفته می شود نقش کلیدی در پیشتیانی حملات ۱۳ نوامبر پاریس را برعهده داشته بعد از چهار ماه جستجو روز جمعه در نزدیکی محل زندگی اش در مولنبک بروکسل دستگیر شد.

منبع: یورونیوز


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ ارديبهشت ۹۵ ، ۲۲:۵۴
علیرضا آیت اللهی